Hakkımızda

Hakkımızda

BMS TIP AMBALAJ :

BMS Tıp-Ambalaj, 1998 yılında Ankara "İvedik Organize Sanayi Bölgesinde" Teknik öğretmen Ferit BALTACI ‘nın girişimiyle “ Sarınlama Donanımları” (ambalaj makineleri )  ile özel tasarım gerektiren “Özedimli Düzenekler” (otomasyon makineler) üretmek üzere kurulmuştur.

Üretimi yapılan milyonlarca ürün çeşidinin, bir torba içine konularak  yada sarılarak satışa sunulacağı düşünüldüğünde, bağlı olarak da yüzlerce tür torbalama yada sarınlama donanımı  bulunur. Bunların içinde  en temel ve  yaygın  olanı ; "Plastik Torba  Ağız  Kapama Makinesidir "  Tüm donanımlar bu ana donanımın gelişmesiyle ortaya çıkmıştır. Üzerine eklenen basınçlı hava, akışkan, balkı, devitgen ya da çekitsel gücün  bir dizi İşlemci ile denetlenerek özedimli çalışmasını sağlayan  ileri düzenekler ortaya çıkmıştır.

BMS Tıp-Ambalaj olarak önce, alanında temel donanım niteliğindeki "Plastik Torba  Ağız  Kapama Makinesi ‘nin " uzunca   sayılabilecek adı  yerine, Türkçe’nin gücünden yararlanarak,  dilimize bir terim kazandırmak, algıyı ve  iletişimi  kolaylaştırmak   üzere   çalışma yönteminden de esinlenerek, 12 yıl önce Kapatgeç  adını verdik ve  benimsedik. Günümüzde bazı devlet hastaneleri ve alıcıların da, Kapatgeç terimi kullanmaları, benimsemeleri  BMS kuruluşunu Türkçe boyutunda gönendirmektedir.

Türk Tasarımı ve üretimi olarak ulaştığımız  Kapatgeç  çeşitliliği  bugün için  85 ayrı tür. Diğer ürünlerimiz ile birlikte toplam  150  ayrı türde üretim yapmaktayız.

Alanımızda eriştiğimiz  çeşitlilik sayısı  ile Türkiye de tek kuruluşuz. Dizi olarak ürettiğimiz kapatgeçler dışında "özel tasarım ve ar-ge " gerektiren onlarca değişik  ÖZEDİMLİ ( otomasyon )  donanımlar da bulunmaktadır. 

Ödevimiz ve ülkümüz;

Üretirken yada tasarımını düşlerken, aynı anda ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği için sömürülmeden, yurdumuzun kaynaklarını yine bu yurdun çocuklarınca, yabancıdan  "lisans, patent, now how alma gereği duymadan. Kendi bulduğumuz yada geliştirdiğimiz yöntemlerle öncelikle ve kesinlikle Türk ulusunun yararına olması gerektiğine inanarak. özümüze metin, dışarıya çetin, ulusumuza tekin olmaya özen göstererek kapatgeçlerimizi, düzeneklerimizi, geliştirmeyi, yarıştırmayı, yüceltmeyi sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Türk ürünlerinin doruklarda  yer almaları, böke olmaları  için  gerçekten yoğun çaba gösterilmesi gereğine inanıyor. Ve tüm bunları, Türk ulusu dışında hiçbir gücün gölgesinde kalmadan yapmaya çalışıyoruz.

Dileğimiz ve  beklentimiz;

Pırıl pırıl Türk  gençleri bizim  Bilgitaylarımızdan  “ Bitirdi Belgeleri” ile  yaşama atılıyor. Tıpkı Alman , İngiliz , Japon , Fransız , Amerikalı ve benzeri  gençler  gibi  !!!  Ancak, arada çok önemli bir ayrık var ..Bu ülkelerin “ belgeli  Mühendisleri “ önce  kendi toplumlarının  gereksinim duyduğu ürünleri  belirliyor , kendi tasarladıkları , kendi geliştirdikleri ürünleri yine kendi ülkesinin insanlarınca üretip önce halkının gereksinimini karşılıyor. Sonra başta YAPAMAYAN  - TASARLAYAMAYAN  ülkelere satarak  ülkesini “kendi ayakları üzerinde durabilen “  güçlü ve saygın konuma gelmelerini sağlıyorlar...Uluslar arası alanda  sözleri de  paraları da geçiyor..

Bu ülkeler kendi ülkelerine gelmek isteyen yabancılara karşı  VİZE uygulayabilirken TÜRKİYE bırakın Vize uygulamayı gelen her yabancıyı  Lokum ve Türk kızlarının halk oyunları ile karşılıyor. Öyleyse, bizim Eğitim Kurumlarımız  işlevlerini yerine getiriyor diyebilir miyiz?   

Kuşkusuz HAYIR... Ülkemiz, yabancının ÜRETGEN EĞİTİM anlayışı yerine OTURGAN EĞİTİM anlayışını sürdürmektedir.

Tüm bu olumsuzluklara karşın Türk genci, işlek anlağı ve yüksek beceri yeteneğiyle  ÜRETİME SOYUNMALIDIR...

GÖRECEK Kİ ÜRETİM EN BAŞTA  KENDİSİNİ  YETKİN KILACAK. ARDINDAN

YURDUNU BAĞIMSIZ   ve   ULUSUNU  EGEMEN YAPACAKTIR.

bilgi@bmsambalaj.com

Tasarımını ve  üretimini yaptığımız pek çok donanımın çalışma çekimlerini , Videolar bölümünde ya da You-Tube da

 toplam 13  ayrı çekimi  Ferit Baltacı yazarak izleyebilirsiniz .  Ferit Baltacı BMS TIP AMBALAJ 

 

Warning: mysqli_close() expects parameter 1 to be mysqli, resource given in /home/bmsambalaj/domains/bmsambalaj.com/public_html/system/database/mysql.php on line 67