Kapsül Doldurma Makinesi

605 - Kapsül Doldurma Makinesi

Bu ürünü sipariş et

 

Model:   Emdol-1

Türkçe adı :  Kapsül Doldurucu

İngilizce adı:   Capsule Filling Machine

Kullanım alanları:   Kapsül doldurarak pazara yeni ürün çıkarmak isteyen Baharatçılar , Medikal kuruluşlar , İlaç üreticileri , Yararlı Bitkiden  ilaç yapıcılar için düşünülmüş hassaz kalıp düzeneğidir.

Teknik Özellikler  Üç katlı, 9 katmanlı olarak Paslanmaz gereçten yapılmış bu düzenek yardımıyla tek kişi ile saatte ortalama 1.500 adet kapsüle ilaç doldurup kapatabilirsiniz.

Garanti Süresi:  Tüm bms ürünleri   üretim yanlışlarına karşı iki yıl , ve yedek parça sağlamada 10 yıl güvence vermektedir... Tüm ürünler CE güvencelidir.

Çalışması

·         Elinize aldığınız Üst yerleştirme katı içine,bir bardak ile 50 den az olmayacak sayıda boş Kapsül dökünüz.

·         Elinizde ki katı sallayarak Kapsüllerin Denizaltı gibi konumda kendi yuvalarına girmelerini sağlayınız.

·         50 den çok kapsül üstte kalacaktır. Bunları Kapsül kutusuna geri boşaltmak için Kapak koluna bastırarak katı yatırınız. Tüm fazlalar dökülecektir.

·         Katı diğerlerinin üzerine iki adet merkezleme pimine denk getirerek yerleştiriniz.

·         Yerleşen katın orta yerinde yer alan çekmece sürgüsünü itiniz.

·         50 adet kapsül aynı an da orta Kapak açma katında ki yuvalarına kapakları üstte kalacak biçimde oturacaktır.

·         Aynı işlemi ile bir 50 adet daha yüklemek için yineleyiniz. Yalnız ikinci yüklemede Üst kat, bir adım kaydırmalı yerleştirilecek.

·         Yerleştirme katının görevi bitmiştir. Ayrı bir yere koyunuz.

·         Orta kat üzerinde bulunan 100 adet kapsülün tümüyle yerine oturması için Baskı sacı ile bir kez bastırınız.

·         En Alt katta bulunan Doldurma katı Kilitini çevirerek Kapsülü gövdesinden sıkınız.

·         Orta katı dengeli biçimde kendi kolu ile yerinden kaldırınız. Şimdi 100 kapak orta katta kalarak tüm kapsüller ayrılmış ve ağzı açılmıştır. Orta katı ayrı bir yere bırakınız.

·         Kiliti gevşeterek kapsüllerin dibe oturmalarını sağlayınız. Şimdi tüm kapsüller Doldurma katında 100 kuyu konumunda durmaktadır.

·         Dolum işlemi için, İlaç Çerçevesini yerine takınız. Kaşık ile ilacı döküp kuyular üzerinden kürüyünüz. İlk dolum sonrası 50 lik Sıkıştırma tarağı ile bir kez tozu sıkıştırınız.

·         İşlemini yineleyerek ikinci kez dolum yapınız.

·         Kalan toz ilacı, çerçeveyi aldıktan sonra kutusuna süpürünüz.

·         Orta katı yerleştiriniz ve baskı sacı ile birlikte iki katı birbirine bastırınız.

Tüm kapsüller tıkır, tıkır sesi ile birlikte kapanmaya başlıyacaktır. İşlem bitince orta katı alıp ters çevirerek Biten iş kutusuna boşaltınız. “0” numaralı Kapsül’e ilacın yoğunluğuna bağlı olarak 475 ile 800mgr “00” numaralı Kapsül’e ilacın yoğunluğuna bağlı olarak 550 ile 1.100mgr arası dar ağırlık sapması ile ortalama 1.500 adet/saat dolum yapabilirsiniz. Tasarımı ve üretimi tümüyle Türk malıdır. Numaraya ilacın yoğunluğuna bağlı olarak 475 ile 800mgrlık doldurma yapabilirsiniz "0" numara ve 675mgr lık "00" numara üretim makinalarımız vardır. İstek durumunda 1,2,3,4,5 ve “000” numaralı makinalarda üretilir.